Bitcoin Set for Bull Run That Will Dust Nasdaq As Ethereum, XRP and Altcoins Face Uphill Battle: Prognoza Bloomberga

Bloomberg właśnie opublikował swoje najnowsze spojrzenie na rynki kryptograficzne.

Mike McGlone, starszy strateg surowcowy Bloomberg Intelligence, twierdzi, że zainteresowanie Bitcoin’em wśród głównych inwestorów rośnie. Spodziewa się on, że korzystny krajobraz makroekonomiczny podtrzyma bieg byka Bitcoin’a, który „zapylą“ Nasdaq’a.

„Rosnąca adopcja i narzędzia do ekspozycji i przechowywania, przyspieszają Bitcoin Evolution do głównego nurtu inwestycji. W świecie o zerowych i ujemnych stopach procentowych i zmniejszających się dochodach z inwestycji kapitałowych z powodu luzowania ilościowego, quasi-walutowe magazyny wartości – złoto i Bitcoin – znajdują coraz większe zainteresowanie inwestorów…“.

Bitcoin 10.000 $ Breach Set to Dust Nasdaq – Zasadniczo byczy i łamiący ponad kluczowy opór 10.000 $, Bitcoin ma solidny fundament na grzbiecie stromej korekty i okres pogardy, w naszej opinii“.

McGlone dodaje, że rosnące podstawy Bitcoin’a sugerują, że BTC umacnia swoją pozycję jako cyfrowe złoto. Mówi on, że wiodący krypto nie jest już tym wysoce spekulatywnym i nieznanym aktywem, którym kiedyś był, a wskaźnik pędu Bollinger Bands sugeruje, że zbliża się pęknięcie do 13.000 dolarów.

Natomiast analityk Bloomberg Intelligence twierdzi, że gorąca passa Ethereum jest prawdopodobnie napędzana przez czyste spekulacje, w przeciwieństwie do fundamentalnego wzrostu BTC.

„Ethereum poszerzyło ubiegłoroczne rekordy i osiągnęło jeden z najlepszych wyników w zakresie aktywów kryptograficznych w 2020 r., ale postrzegamy jego wzrost jako bardziej spekulacyjny w porównaniu z korzystnym popytem i warunkami podaży wspierającymi Bitcoin“.

McGlone mówi, że Ethereum stoi w obliczu silnej konkurencji ze strony protokołów, które oferują ten sam przypadek zastosowania, ponieważ w sumie 6,000 aktywów kryptograficznych wszelkiego rodzaju zalewa rynki. McGlone uważa, że niedobór Bitcoinu jest kluczowym czynnikiem wpływającym na jego wartość i wskazuje na dwuletnie porównanie wyników BTC w porównaniu z Ethereum, XRP i całym rynkiem altcoinów jako znak, że BTC jest lepszą strategią długoterminową. Bitcoin wzrósł o 54% w ciągu ostatnich dwóch lat, podczas gdy Ethereum spadł o 4,5%, a XRP o 30%.

„Naszym zdaniem to właśnie nieograniczona podaż szerokiego rynku kryptońskiego w porównaniu z relatywnym niedoborem Bitcoinów utrzyma wyporność w benchmarku. Około 90% z 21 milionów dostępnych Bitcoinów zostało wyprodukowanych, pozostawiając popyt i przyjęcie jako główny miernik perspektyw cenowych. Nasze wskaźniki są pozytywne dla Bitcoinów, podczas gdy podstawowe zasady podaży i popytu pozostawiają niewielką nadzieję na wzrost cen na szerokim rynku“.

W czerwcu, McGlone przedstawił argumenty, dlaczego BTC może powrócić do swojego wszechobecnego haju 20.000 dolarów w tym roku.